Choď na obsah Choď na menu
 


Pozvánka na priamy prenos opravy Taura

11. 11. 2012

 V piatok 16.11.2012 sa uskutoční v spolupráci so serverom vlacky.estranky.cz živý prenos údržby modelu lokomotívy Taurus v červenom prevedení. Lokomotíva je vo veľkosti TT a počas prenosu bude model rozobraný, budú prečistené spoje, model bude opäť poskladaný a odskúšaný. Počas prenosu bude možné nahliadnuť do spôsobu zapojenia aj technického riešenia modelu.

 
 
 
 
 
 
 
Zrejme sa jedná o európsku, možno aj svetovú premiéru podobné akcie. Predpokladá sa, že v prenose bude použitý zdroj skúšobného napätia 9 V, lekársky lieh pre prečistenie spojov a malý krížový skrutkovač. Z technických dôvodov bude vysielanie len v SD kvalite. Vysielanie bude riešené prostredníctvom hangout, vďaka ktorému bude prenos na webe vlacky.estranky.cz, na serveri Youtube v rubrike živé prenosy a na facebookovej a Google+ stránke organizátora. Po prenose bude na mieste živého vysielania zverejnený záznam z akcie.
 
 
 
Model je vo veľkosti TT, teda v mierke 1: 120. Na modeli je označenie nemeckého prevádzkovateľa Deutsche Bahn. Číslo lokomotívy je 182 025-7. Problém, ktorý spôsobil nefunkčnosť a teda nutnú údržbu, ktorá je spojená s prenosom, zapríčinila dlhšia nečinnosť a usadenie prachu nielen na povrchu, ale aj vnútri. Pre samotné prečistený bude použitý 60% lieh, ktorý sa bežne využíva v údržbe všetkých modelov, nielen vláčikov.
 
Napísal: Vojtěch Bureš.
Skopíroval a vložil na túto stránku: Admin tejto stránky.