Choď na obsah Choď na menu
 


Knihobežník - príbehy vo vlaku

16. 3. 2014

 

Knihy, ktoré sa zapojili do projektu Knihobežník, precestovali už státisíce kilometrov. Teraz budú putovať slovenskými vlakmi do rôznych kútov Slovenska. Užite si netradičný zážitok z cesty vlakom od Bratislavy až po Košice. Projekt Knihobežník prináša v marci do vlakov IC Martinus.sk a IC Kriváň príbehy z pera štyroch slovenských spisovateľov, ktoré sami autori budú čítať cez vlakové reproduktory. Prvé čítanie bude v piatok 7. marca vo vlaku IC Martinus.sk, ktorý odchádza z Bratislavy o 5.37 h a do Košíc príde o 10.41 h.


Navyše cestujúci sa môžu vo vlaku s autormi osobne stretnúť pri káve. Okrem toho budú v priebehu mesiaca knihy do vlaku dopĺňané desiatky zaujímavých titulov, aby ľuďom spríjemnili cestovanie.

Projekt Knihobežník sa v marci predstaví vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), ktorá je partnerom projektu. V IC vlakoch Martinus.sk a Kriváň bude prezentovať tvorbu štyroch slovenských autorov. Po jednotlivých zastávkach (Bratislava hlavná stanica, Trnava, Trenčín, Žilina, Liptovský Mikuláš, Poprad-Tatry, Kysak, Košice) si cestujúci vypočujú krátke úryvky z ich kníh. S autormi diel sa cestujúci môžu osobne stretnúť v reštauračnom vozni.
Spisovatelia budú čítať vo vlaku
 


Ako to funguje?

Knihu si môžete pokojne so sebou zobrať aj do svojej cieľovej stanice. Nezabudnite ju však potom na www.knihobeznik.sk prihlásiť ako “čítanú“ a keď ju prečítate, niekde ju ukryte, aby z nej mohli mať radosť aj ďalší ľudia. Miesto, kde ste knihu odložili, potom presne popíšte na stránke! Samozrejme môžete pridávať aj vlastné knihy, ako to už pre radosť robia tisíce Slovákov. Prineste knihy aj do IC Martinus.sk a rozširujte vlakovú knižnicu. Takto knihy budú cestovať po celom Slovensku a ich príbeh nepíše len autor, ale aj vy! 

To ale nie je zďaleka všetko…
Káva so spisovateľom vo vlaku? Stretneme sa v reštauračnom vozni

V mesiaci knihy vám predstavíme tvorbu štyroch slovenských autorov. Po jednotlivých zastávkach v IC Martinus.sk aj v IC Kriváň si vo vybrané dni vždy v piatok počas marca budete môcť vypočuť úryvky z ich kníh.

A pozor – keď budete pozorne počúvať vlakové hlásenia, s autorom či autorkou sa môžete dokonca stretnúť aj osobne a získať napríklad ich autogram v reštauračnom vozni na vybraných úsekoch trate Bratislava – Košice a späť

Okrem autorov, ktorí prídu podporiť projekt Knihobežník, pribudnú v marci do vlaku desiatky zaujímavých knižných titulov a vznikne tu tzv. partnerské miesto. Knihy vďaka tejto hre – otvorenej knižnici pre všetkých – už precestovali státisíce kilometrov. Teraz budú cestovať aj po našich železničných tratiach, stačí len nájsť stojan s knižkami a začítať sa do príbehov.


Cieľom týchto aktivít projektu Knihobežník je podpora čítania kníh, slovenskej autorskej tvorby, ale aj hľadanie nových možností, kde môže byť literatúra šírená, nájsť a potešiť svojich čitateľov. Akcia vzniká s podporou kníhkupectva Martinus.sk, Železničnej spoločnosti Slovensko a Rádia Devín.

Cestovný poriadok:

IC 501 MARTINUS

Bratislava hl. st. 5:37 – Trnava 6:04 – Trenčín 6:45 – Žilina 7:52 – Liptovský Mikuláš 8:52 – Poprad-Tatry 9:33 – Kysak 10:29 – Košice 10:41

IC 504 Kriváň

Košice 13:19 – Kysak 13:33 – Poprad-Tatry 14:29 – Liptovský Mikuláš 15:10 – Žilina 16:11 – Trenčín 17:17 – Trnava 17:58 – Bratislava hl. st. 18:23

Zdroj: www.railpage.net

Admin.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Rare Antediluvian Indian Secret agent Resets Blood Pressure

(Ajoineeunibe, 13. 10. 2018 0:30)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-cardiaque/

Your Steer To Blood Apply pressure on Numbers

(Ajoineeunibe, 28. 9. 2018 15:30)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-est-il-efficace/

Blood Straits - Taylor & Francis Online

(Agrilicubrunny, 12. 7. 2018 22:41)

Compression est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-femme-pharmacie-france/